Plūstošas kustības, kustību dažādība ir raksturojoši elementi kustībai un pozu maiņai. Paralēli kustībai bērns arī apgūst līdzsvara reakcijas, stabilitāti, ķermeņa proporcijas, atrašanās vietu telpā un spēju pārvietoties tajā, kā arī pārvietot priekšmetus. Netraucējot bērnu eksperimentēt, bērns tiek nodrošināts ar iespēju atklāt sava ķermeņa spējas un robežas. Svarīgi atcerēties, ka šādiem netraucētiem eksperimentiem gan nepieciešama droša un bērna spējām pielāgota vide.
Novietojot bērnu pozīcijā, kurā viņš nejūtas stabili, ir traucējoši bērna spēlēšanās attīstībai. Bērns pats nonāks nākamajās pozīcijās, kad jutīsies gatavs. Bērna dzīvē tas ir garš piedzīvojums - nonākt no pozas "guļus uz muguras" līdz stāvēšanai kājās, pakāpeniski samazinot atbalsta laukumu. Starp visiem zināmajām kustībām kā velšanās, rāpošana, sēdēšana ir vēl daudzas citas pozas un starppozīcijas, kurās bērns eksperimentē un atkāj savas spējas. Svarīgi bērnam ļaut attīstīties savā tempā, pārvarot izaicinājumus patstāvīgi, kā arī nodrošināt bērnu ar tādu vidi, kurā iespējams piedzīvot kustību dažādību, lai bērns savās kustībās un spēlēs justos brīvi un droši!
Videi var būt izšķiroša nozīme kustību attīstībā, tāpēc ja Tev vajadzīga palīdzība vides iekārtošanā atbilstoši bērna spējām, sazinies ar mums!
Loreta, 9 mēneši
Rotaļas nav vis atkarīgas no kustību attīstības strauja progresa, bet gan no noteikts apgūto kustību brīvības un drošības izjūtas.
(Monika Alī. 2009. Mana bērna attīstības ceļš. Apgāds Jumava)