#7 Epizode būs pieejama 7.septembrī.
Raidieraksts ir vasaras atvaļinājumā
Spēlēšanās - bērna laiks sev II daļa
Šajā epizodē turpinām runāt par to, cik ļoti nozīmīga bērnam ir spēlēšanās - nu jau 1-3 gadu vecumā.
Kamēr priekšnosacījumi un ieguvumi no foršām rotaļām paliek tie paši, pēc 1 gada vecuma mums, pieaugušajiem, jāpadomā par jaunām atbilstošām rotaļlietām, lai bērns var krāt, bērt, likt rindas, šķirot, celt torņus, meklēt kas kur iederas u.c. Turklāt, mazulis palicis vēl kustīgāks, un mums jāpievērš uzmanība tam, vai mājās viņam ir iespēja droši kāpelēt un rāpties?
Klausies epizodi līdz beigām un uzzini arī to, kas, iespējams, var būt sarežģītākais mums, pieaugušajiem šajā "todlera" vecumposmā un kā tikt ar to galā. 🤭
Lai jaunas idejas un radošas rotaļas!
#5 Spēlēšanās I daļa
Kas ir spēlēšanās no bērna skatupunkta un kādēļ tā viņam ir tik svarīga. Kaut arī nozīmīgas, rotaļlietas ir “tikai danfjcnļa no uzvaras” - liela loma ir arī piemērotai videi, bērna pašsajūtai un pieaugušajam, kurš izprot bērna motivāciju un mērķus, kurš ir tuvu blakus, bet netraucē... Un, protams, - spēlēšanās ir atkarīga arī no bērna kustībām, tādēļ svarīgi zināt, ko kurā brīdī piemērot, lai mazulis rotaļas patiesi izbaudītu.
Klausies un uzzini, kā spēlējas bērns pirmajā gadā!
#4 Bērnu aprūpe - attiecību veidošana
Šoreiz runājām par Pikler koncepta otru lielāko “vali” - aprūpi. Darbības, ko tik labi zinām un darām dienu no dienas neskaitāmas reizes - mazuļa ģērbšana, autiņbiksīšu maiņa, barošana, nadziņu griešana un daudzas, daudzas citas - mēs, pieaugušie, mēdzam uztvert kā “tehniskās pauzes” kopābūšanā ar bērniņu, bet Emmijas Pikleres pieejā aprūpe ir galvenais brīdis, kad pavadām laiku kopā ar bērnu. Mēs aicinām uz šīm rutīnas darbībām paskatīties no cita skatupunkta, domājot par to, kā jūtās bērns šajos brīžos? Ko viņš sagaida un saņem no mums? Kā aprūpe varētu veidot un ietekmēt bērna pašvērtību?
#3 Kas ietekmē brīvu kustību attīstību?
Aktivitāšu centri, šūpuļkrēsliņi, autokrēsliņi, staigulīši, slingi un ergosomas un daudz kas cits piepildījis veikalu plauktus un aicina vecākus izvēlēties saviem bērniem labāko. Bet kas patiesi ir viņiem labākais brīvai kustību attīstībai? Kādi var būt ieguvumi un trūkumi no dažādu palīgierīču izmantošanas? Šajā epizodē diskutējam un pētām to, kas, kā un kāpēc var ietekmēt bērnu brīvu kustību attīstību.
#2 Brīvas kustības
Zīdaiņu kustību attīstība no dzimšanas līdz pirmajiem soļiem. Kā un kāpēc mazulis sāk kustēties? Cik liela nozīme ir konkrētām laika amplitūdām - vai tās mūs ierobežo redzējumā vai palīdz? Kā zināt, ka mazulis attīstās atbilstoši savam vecumam? Kustību attīstība nav tikai tabulas un diagrammas - ir svarīgi aiz tām ieraudzīt katru konkrēto bērnu un viņa individuālo attīstības tempu.
#1 Iepazīšanās
Epizode, kurē mēs iepazīstinām ar sevi - biedrības "Par cieņpilnu bērnību" valdi: Klaudiju Hēlu, Regīnu Ginteri, Alisi Višņevsku, Intu Stromidlo un Elīnu Pumpuri, kā arī pastāstam, kāds ir mūsu biedrības redzējums par bērnu brīvu kustību un rotaļāšanos attīstību. Tāpat epizodē mēs pētām, ar ko asociējas Emmijas Pikleres vārds un ko no šīs pieejas var pavisam viegli ieviest mājās.